logo
PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

LLMEZP institūta direktors Edgars Lāčgalvis

https://ej.uz/xeok

Latvijas valsts simtgades gadā (2018), piedaloties Pierīgas reģiona publisko bibliotēku vienotās virtuālās izstādes veidošanā par tematu “Mana novada simtgades cilvēks”, Ulbrokas bibliotēka apzināja ilggadīga institūta direktora, zinātnieka, konsultanta – vadoša pētnieka, Goda doktora Edgara Lāčgalvja (1930 - 2008) dzīves un darba stāstu.

Kopš 1966. gada E. Lāčgalvja darba un dzīves gaitas bija saistītas ar Ulbroku, kur 25 gadi tika pavadīti Latvijas Lauksaimniecības Mehanizācijas un elektrifikācijas zinātniski pētnieciskā institūta direktora amatā, bet kopš 1991. gada viņš turpināja darba gaitas institūtā kā Lauksaimniecības mašīnbūves koordinācijas nodaļas vadītājs un Ulbrokas Zinātnes centra vadošais pētnieks.

Izstādes digitālā materiālu kopa ataino Edgara Lāčgalvja personības akadēmisku, zinātnisku un analītisku rakstu apkopojumu, kur lasāma Latvijas lauksaimniecības un enerģētikas speciālista darbība un sasniegtā novērtējums 20. gs. otrajā pusē. Laika posms, kad Latvijas valsts attīstībai nepieciešami izglītoti, zinoši speciālisti ar lauku inženiera profesiju. Novadpētniecības datu bāzē ievietoti 113 analītikas ieraksti.