logo
PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

Dzejniekam piešķirtās balvas un diplomi

Autoru biedrības AKKA/LAA Autortiesību bezgalības balvas piešķirtas Pēteram Brūverim 1999. gadā par radio, koncertos, televīzijā un mehāniskajā ierakstā visvairāk izmantotajiem muzikālajiem darbiem - dziesmām izrādei "Šveiks".

Baltijas Asamblejas balva Pēteram Brūverim piešķirta par dzejas krājumu "Valodas ainava". Izdevniecība “ Neputns”, 2004.

Dzejas krājums "Valodas ainava" ir septītais dzejoļu krājums. Pētera Brūvera iecerētās tetraloģijas pirmā grāmata. Autora izcili tēlainā, sulīgā autordzeja ir papildināta ar tulkojumiem no viņa “valodas ainavai” būtiskiem avotiem.

Grāmatā lasāmas arī Tuvas šamaņu rituālo tekstu poētiskās pērles – šamaņsaukas, nepārspējamā ainavu dzejas meistara korejieša Juna Sondo (1587–1671) gadalaiku noskaņas, 17.-18. gs. radītās turku dzejnieka un sūfistu misionāra Āšika no Konjas dievupsauksmas, Kvinta Horācija Flaka dzejoļi. Grāmatu iekārtojusi māksliniece Ūna Laukmane. Grāmata iznākusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

2002. gada autortiesību bezgalības balva par audiovizuālā darba “Neparastie rīdzinieki” izmantojumu Latvijas kinoteātros, LTV, LNT, TV3 un koncertos.

Ordenis “Par nopelniem Lietuvas labā” Bruņinieka (Kavaliera) krusts.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite “par personisko ieguldījumu, attīstot Lietuvas un Latvijas starpvalstu attiecības un veicinot abu valstu politisko, kultūras, ekonomisko un sabiedrisko sadarbību” tika apbalvojusi vairākus Latvijas cilvēkus. Šo ordeni Pēters Brūveris saņēma kā pēdējo apbalvojumu savā radošajā un panākumiem bagātajā mūžā.

2001. gadā Dzejas dienu balva Pēteram Brūverim piešķirta par krājumu "Mīl mani Dievs" un 2005. gadā par krājumu "Valodas ainava".
Dzejas dienu balva - Rakstnieku savienība uzskata par augstāko novērtējumu dzejniekam Latvijā.
Dzejas dienas balva dzejnieka “Kalējos”
 
Dzejnieka dzimtajās mājas “Kalēji” Dzejas dienu balvu 1996. gadā iedibināja pats dzejdaris Pēters Brūveris. Piešķirot kalējiskas balvas – Zelta kuvalda, Sudraba veseris, Bronzas āmurīši. Vienpersoniski dzejas nakts ietvaros godalgas tika piešķirtas Raitim Simsonam, Mārim Salējam, Hannu Oikinenam, Andrejam Upītim, Aivaram Neibartam.
 
No 2015. gada un vēl arvien Dzejas dienas pasākumā dzejnieka dzimtajās mājās “ Kalēji”, Līči, Stopiņu pagasts, ikgadēji literātiem un viesiem tiek pasniegtas amatnieka Jāņa Grazdanoviča sagatavotas koka balvas – kuvalda, veseris, āmuriņš.

Jāņa Baltvilka balva Pēteram Brūverim 2010. gadā piešķirta par dzejoļu un atdzejojumu grāmatu "Raibajā pasaulē". Bērnu literatūra. Dzejoļi un mīklas jaunākā skolas vecuma bērniem.
Pēters Brūveris dzejo par putniem, bitēm un dabu. Grāmatā ievietotas sešas citu tautu šūpuļdziesmas un trīs dzejoļi viņa krievu draugiem, skaitāmpantiņi, dažādas mīklas un dzejoļi par zvēriem un dzīvniekiem.
Pastariņa prēmija piešķirta 2011. gada 6. aprīlī Pēteram Brūverim par grāmatu “Raibajā pasaulē”. Izdevējs: “Zvaigzne ABC”, 2011. Literārā prēmija nodēvēta Ernesta Birznieka-Upīša grāmatas varoņa Pastariņa vārdā un atzīta par nozīmīgāko prēmiju bērnu literatūrā Latvijā, izveidota ar mērķi atbalstīt un veicināt latviešu autoru pievēršanos bērnu grāmatu rakstīšanai.
Ojāra Vācieša literāro prēmiju Pēteris Brūvers saņēma par dzejas krājumu ”Aiz stikla”. Apgāds “Zvaigzne ABC”, 2006.
 
Ojāra Vācieša literāro prēmiju piešķir par dziļi patiesu garīgu dzeju, lai atbalstītu latviešu dzejnieku jaunradi un jauno autoru devumu dzejā.