PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

Stopiņu novada bibliotēku un bibliotekāru novitāte

Pavasara talka un bibliotekāru darba svētki ir jauna tradīcija, kad dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera dzimšanas dienā dzimtajās mājās “Kalēji” tiek organizēta apkārtnes uzkopšana un labiekārtošana, saglabājot dzejnieka viedo klātbūtni. Talkas darbības rezultātā 2015. gadā iegūta Stopiņu novada Dzejas dienām atbilstoša pasākuma norises vieta, pēc 19 gadiem ir iespēja organizēt Dzejas dienas dzejnieka dzimtajās mājās “Kalēji” Stopiņu novada Līčos. 2015. gada 11. septembra pasākuma programmas piedāvājums: gan lieliem, gan maziem klausītājiem. Pētera Brūvera un Gundegas Muzikantes grāmatas „Grāmata Gundegai” prezentācija, balvu pasniegšana erudītākajiem Ulbrokas bibliotēkas lasītājiem, Dzejas dienu 2015 viesu no Lietuvas uzstāšanās, Ivetas Brūveres un Pētera Brūvera kopdarba „Vakariņas ar velnu” publiska nolasīšana. Pasākuma noslēgumā tiek atdzīvināta 1996. gada „Kalēju” Dzejas dienu simbolisko balvu pasniegšana – zelta kuvalda, sudraba veseris un bronzas āmuriņš (apbalvojuma nosaukumus radījis dzejnieks Pēters Brūveris).