logo
PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

Tematiskā izstāde “Mīli savu tuvāko”

Izstāde • Trešdiena, 2023. gada 24. maijs

VĀCU RAKSTNIEKAM ĒRIHAM MARIJA REMARKAM -125
(1898. GADA 22. JŪNIJS - 1970. GADA 25. SEPTEMBRIS)

Jūnijs ir atvaļinājumu laiks, tāpēc lasītājiem piedāvājam izzināt svarīgāko par autoru, kura grāmatas nes gan izglītojošu, gan izklaidējošu funkciju. Tas ir Ērihs Marija Remarks. Sava laika cilvēku un vēsturiskas informācijas pārzinātājs. Kā minēts kādā avotā, Remarks raksta par mīlestību kā dzīvesveidu. Par mīlestību pret draugiem, mašīnu, alu un vīnu, garšīgu ēdienu un rozēm. Rakstnieks savos darbos skar ļoti cilvēciskas tēmas, tāpēc šī autora grāmatas vienmēr ir pieprasītas un tiek izdotas no jauna. Remarks sava darba “Melnais obelisks” ievadrindās raksta “Nerājiet mani, ka es runāju par veciem laikiem! ... Miers pasaulē! Nekad par to nav runāts vairāk un darīts mazāk kā mūsu laikā...” Vienlaikus Remarks atklāj I Pasaules kara aizkulises un tā radīto situāciju sabiedrībā jau pēc kara. Pēdējais darbs, ko Remarks pabeidza, bija romāns "Lisabonas nakts".

Rakstnieks dzimis grāmatu iesējēja ģimenē un sava mūža laikā strādājis par bibliotekāru, skolotāju, žurnālistu un redaktoru. Viņa pazīstamākais romāns “Rietumu frontē bez pārmaiņām” savulaik izvirzīts Nobela prēmijai literatūrā. Viņa darbi ekranizēti sākot no pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām. Latvijā viņa darbi vairākkārt iznākuši teātru izrāžu formātā. Te minami “Trīs draugi”, “Triumfa arka” un “Es vēlos dzīvot Parīzē”.

Bibliotēkas izstādē būs skatāmi jauni un senāki Remarka darbu izdevumi, kā arī seriālizdevumu raksti par rakstnieku un viņa darbiem.

Izstādes avotu saraksts

Pasākums

Bērnu, jauniešu, vecāku un bibliotekāru tikšanās vides zinību projektā “Visums. Zeme un Es”

Lasīt vēl

Pasākums

Tikšanās ciklā “Laikabiedri”. Viesos vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs

Lasīt vēl

Aktualitātes

Izzinoša nodarbība “Literārs un digitāls ceļojums Margaritas Stārastes pasaku pasaulē”

Lasīt vēl

Ziņu arhīvs

Visas ziņas