logo
PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

Ziemeļaustrumu Vidzeme un Latgales ziemeļi kopā ar Janīnu Kursīti

Pasākums • Ceturtdiena, 2022. gada 7. jūlijs

Viss iekrīt atvērtās sirdīs

Ulbrokas bibliotēkas lasītāju ekskursija kopā ar Janīnu KURSĪTI ir iemīļots un laimīgs notikums. Šogad tas interesentus aizved Ziemeļaustrumu Vidzemes un Latgales ziemeļu virzienā. Alūksnes pilsētas vēsturisko vietu apskate – pilsdrupas, Tempļa kalns, Pilssala, daudzveidīgās strūklakas un Glika ozoli. Mūsdienīgi moderns ceļojums un atklājums multimediālās ekspozīcijas “Alūksnes Bānīša stacijas” izveidē un stāstā par vienīgo šaursliežu dzelzceļa gala staciju Baltijā. Viktora Ķirpa Ates brīvdabas muzejs Kalncempjos - senas latviešu zemnieka sētas apmeklējums, daudzu darba rīku darbība ir iespējama arī mūsdienās. Litenes vasaras nometnes vieta, kas Latvijas vēsturē ierakstīta ar latviešu armijas virsnieku traģisko likteni, stāsti un leģendas Stāmerienas pilī. Balvu ievērojamāko vietu apskate - meža labumu ciems Žīguri un Annas Āzes meža stāsti. Latviskais mantojums Egļavas mežniecības muzejā un Alda Pušpura veidotais, saglabātais mežziņa aroda vēstījums. Viļaka – Abrenes istabas ar interesantāko un daudzveidīgāko vēsturi, kad Viļaka ietilpa Jaunlatgales Abrenes apriņķī.

Minētie apskates objekti nav tikai apskatīto vietu nosaukumi. Daudz vairāk mūs iedvesmoja sastapto cilvēku un viņu lietu kārtība. Tas kā pasaulei mainoties, cilvēku būšanai savā vietā ir liels spēks, atrodot vērtības, ko likt pretī nedrošajai pasaulei, lai paliktu savā vietā. Tās ir pārdomas par sastaptiem cilvēkiem, ceļu un Latvijas vēsturiskajiem notikumiem. Tās ir sajūtas, kad smaržo ceļa putekļi. Savrup tiek fiksētas dabas ainavas un saklausīta, sasmaržota un izjusta ceļojuma vide. Pietiek ar katra klātbūtni, lai apstātos un turpinātu ceļu. … izdziedam tās dziesmas, kas pašas iekrīt mūsu sirdīs… esam laimīgi un kopā…

Ceļojuma iespaidi fotogrāfijās skatāmi ulbrokasbibliotēkas.lv mājaslapas sadaļā pasākumu arhīvs.

Daiga Brigmane, Ulbrokas bibliotēkas vadītāja
2022. gada 3. augusts


2022. gada 30., 31. jūlijs
Ulbrokas bibliotēkas lasītāju divu dienu vasaras ekskursija
Ziemeļaustrumu Vidzeme un Latgales ziemeļi kopā ar Janīnu KURSĪTI.

Programmā:

Alūksnes apskate, multimediālā ekspozīcija “Alūksnes Bānīša stacijā”, V. Ķirpa Ates muzejs Kalncempjos – senas latviešu zemnieka sētas apmeklējums. Litenes nometne, stāsti un leģendas Stāmerienas pilī. Balvu ievērojamāko vietu apskate. Meža labumu ciems Žīguri. Egļavas mežniecības muzejs. Viļakas apskate.

Kontaktinformācija: tālr. 26590932; e-pasts daiga.brigmane@ropazi.lv

Aktualitātes

Jauno grāmatu apskats, 2024. gada jūlijs

Lasīt vēl

Aktualitātes

Jaunākā bērnu un jauniešu literatūra, 2024. gada jūlijs

Lasīt vēl

Pasākums

BJVŽ grāmatu lasīšanas atklāšanas pasākums “Groziņlaiks Zaķumuižā”

Lasīt vēl

Ziņu arhīvs

Visas ziņas