logo
PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

Dzejas dienas 2022 “Dzeja vieno”

Aktualitātes • Piektdiena, 2022. gada 9. septembris

Sestdien, 10. septembrī Muzikālā autobusa otrais ceļojums pa Ropažu novada literāro domu lielceļiem. Trešā pietura – Ulbrokas bibliotēka. Tikšanās ar latgaliešu rakstnieci, kultūras aktīvisti, vairākkārtēju kultūras balvas “Boņuks” ieguvēju un novadnieci Ilzi Spergu. Saruna par dzeju un prozu, jaunradi un latgaliešu valodu – cik viegli vai grūti, iespējami vai neiespējami saglabāt latgalisko kultūrvidi Latvijā.

Dzejas dienām veltītais pasākums, sestdien, ceļotājiem norisināsies no 11:25 – 11:40, klāt esošiem interesentiem līdz plkst.13.00. Iesākumā pārdomas par bērnības mājām. Šobrīd Ilze, ir trīs bērnu mamma, kā pati saka, vairāk dzīvo ģimenei un literatūrai tikai mazliet, tomēr paguvusi sastrādāt tik daudz, ka viņas darbs atkārtoti novērtēts ar Latgaliešu kultūras balvu Boņuks 2021. Šajā tikšanās reizē arī par Ilzi kā literāru darbu līdzautori, dzejnieci un rakstnieci.

Savukārt pirmdien 12. septembrī, plkst. 18:30 – 20:00 tradicionālais dzejas dienas pasākums Pētera Brūvera dzimto māju “Kalēji” pagalmā, ciematā Līči, Stopiņu pagastā. Norisināsies muzikāli literārs vakars “Es pārmetu vārdu laipu” P. Brūveris. Šajā vakarā gan viesu, gan bērnu uzstāšanās. Runāsim par to, kas aktuāls, svarīgs un vienojošs gan dzejā, gan dzīvē. Laiks un daba kā esības forma. Pētera ģimenes vārdu laipa pieder meitām Zanei un Indrai, kā arī mazbērniem Helmutam, Aleksandram, Andram Mīkolam. Savukārt dziesma atnāks pati, piedaloties Austrasbērniem no Rīgas Vitas Dambes vadībā. Dziesminieku grupa ir kultūras fenomens, kas visciešāk saistīts ar Imanta Kalniņa un tautasdziesmu programmām. Neizpaliks dziesmas ar Pētera Brūvera dzeju. Dzeja un dziesma jeb vārdojums vienos sirdis un sasildīs dzejai pieradinātos.

Kontaktinformācija un pieteikšanās: tālr. 67910503; e-pasts ulbrokas.biblioteka@ropazi.lv

Pasākumu rīko Ulbrokas bibliotēka
Pasākumu atbalsta Ropažu novada domes pašvaldība

Autogrāfu kartiņa

Aktualitātes

Lasītāju aptauja

Lasīt vēl

Aktualitātes

Jaunāko grāmatu apskats, 2023. gada septembris

Lasīt vēl

Aktualitātes

Jaunākā bērnu un jauniešu literatūra, 2023. gada septembris

Lasīt vēl

Ziņu arhīvs

Visas ziņas