logo
PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

Izstāde "Dziesmas un dejas ceļš laika ritējumā"

Izstāde • Trešdiena, 2023. gada 24. maijs

Ulbrokas bibliotēka sadarbībā ar novadnieku, Stopiņu pagasta 2018. gada Goda pilsoni Viktoru Vindeli piedāvā Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem veltītu privātkolekcijas izstādi “Dziesmas un dejas ceļš laika ritējumā”.

Pats privātās kolekcijas turētājs V. Vindelis par izstādes uzkrāto materiālu kopumu stāsta: ”Jaunībā par Dziesmu un deju svētkiem sevišķi neinteresējos, bet, atnākot dzīvot uz Stopiņu pagastu, saskāros ar tiem ciešāk. Meitas un dēls piedalījās svētku koncertos no bērnudārza un skolas. Vēlāk arī es un sieva iesaistījāmies vidējās paaudzes deju kolektīva "Luste" darbībā un 2003. gada Dziesmu un deju svētkos piedalījāmies jau visa ģimene. Ar laiku radās doma apkopot Dziesmu un deju svētku dalībnieku nozīmītes un citus materiālus. Pateicoties mūsdienu komunikācijas līdzekļiem, izdevās savākt nelielu materiālu kolekciju. Izstādē aplūkojamas dalībnieku nozīmītes no Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku pirmsākumiem 1873. līdz 2008. gadam. Šeit jāmin, ka no 2013. gada svētku dalībniekiem nozīmītes vairs nepiešķīra, tikai virsvadītājiem un virsdiriģentiem. Kolekcijā ir apskatāmas arī svētku programmas, dalībnieku apliecības, ieejas biļetes, grāmatas, saktas un citas uzkrātās, saglabātās piemiņas lietas.”

Izstāde skatāma Ulbrokas bibliotēkas telpās līdz 20. jūnijam.

Privātkolekcijas satura rādītājs

Atmiņu stāsts un izstāde “Dziesmas un dejas ceļš laika ritējumā”

Izstāde

Izstāde “Radošais nemiers”

Lasīt vēl

Izstāde

Tematiskā izstāde “Oficiālu un mīļu vēstuļu rakstīšanas tradīcijas uz papīra un internetā – stils, kaligrāfija, vēstuļpapīrs, markas un citas pasta lietas”

Lasīt vēl

Ziņu arhīvs

Visas ziņas