logo
PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

Abonements

Ulbrokas bibliotēka

Abonements – galvenā bibliotēkas zāle kā vienota ģimenes dzīvojamā lasāmistaba ar balkona galerijas izveidi, telpu fleksibililtāti un modularitāti, kur atpūtas zonas mijas ar grupu darba vietām, piedāvājot plašas iespējas pašvadītam, darba – mācību – izziņas procesam.

Ģimenes dzīvojamā – lasāmistaba, kopā pulcina dažāda vecuma grupu un interešu lasītājus un sniedz iespēju vienuviet izmantot bibliotēkas 15 tūkstošu lielu krājumu.

Abonements ir vieta, kur izvēlēties iespieddarbus, iepazīties ar jaunumiem ērtā stūrītī pieaugušajiem, padziļināt savas zināšanas nozaru stāvā, iepazīstoties ar literāro izstāžu materiāliem. Ir paredzēta atsevišķa vieta apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām.
Mācību zona bērniem, kā arī atpūtas stūrītis mazākiem bērniem vai klusai, mierīgai lasīšanai.

Bibliotēkas izstāžu zona ir pārveidojama par citu aktivitāšu norises vietu, pateicoties pārvietojamām mēbelēm – īpaši dizainētiem izstāžu stendiem uz riteņiem. Te var notikt tematiski vakari ar rakstniekiem, nelielas konferences vai citas tikšanās līdz 35 cilvēkiem.
Trepes, sagaidot jaunāko lasītāju grupas, var pārvērsties par amfiteātri.

Ideja par ģimenes bibliotēkas izveidi motivē balkona galerijas zonas, kuras piedāvā dažādus skatupunktus. Augšējā stāvā klusāka zona pārdomām vai mācībām, kur individuālas darba vietas norobežo, plaukti. Tāpat otrajā stāvā pieejami 2 dīvāni un pufi neformālākai atmosfērai, socializēšanās vajadzībām, lasīšanai, fotografēšanai vai atpūtai.

Atpūtas vai labbūtības zonas mijas ar grupu darba vietām, kā arī individuālām darba vietām, kas veidotas lietotāja atbalstam dažādos darba etapos. Krāsaini pufi abos stāvos var tikt izmantoti relaksācijai, kā papildus sēdvieta vai kā kāju soliņš.
Visas bibliotēkas telpas ir aprīkotas ar modernām, īpaši pasūtītām plauku sistēmām, veidojot vieglu, gaišu estētiku. Bet, lai izvairītos no formālisma, telpās ir krāsaini elementi.

Visi krēsli ir ergonomiski. Nodrošinātas daudzās iespējas pieslēgties kontaktiem un bezvadu internets ļauj gandrīz katru no sēdvietām pārvērst par neatkarīgu darbavietu.
Lielākā daļa darba vietu ir izvietotas pie logiem, kas nodrošina dabīgo apgaismojumu un relaksējošu skatu uz mežu caur lielajiem panorāmas logiem.