logo
PROJEKTI KONTAKTI DZEJAS DIENAS RESURSI

Kaimiņu jeb nāburgu salasīšanās laiks

Aktualitātes • Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs
Jūnijā Ulbrokas bibliotēkā notika vairāki (četri) “Salasīšanās rīti”, kuros tika iepazīts stāsts par kādu apkaimi un tās neparastajiem iedzīvotājiem, kas cits citu nepazīst un nezina, kādi pārsteidzoši talanti katram piemīt.

Kopīgais katalāņu rakstnieces Rosio Boniljas grāmatas “Kaimiņi” lasījums atklāja līdzības, kas novērojamas visā pasaulē: arī to, ka nepazīstam savus kaimiņus un ar tiem nesarunājamies. Tā ir grāmata ar pārsteigumu un galda spēli, kurā daudzo varoņu skaitā ir ne tikai vista Kamilla, pelēns Filips un runcis Rūdolfs.

“Salasīšanās rīta” dalībnieki rūpīgi sekoja grāmatas tekstam, jo bija jāiejūtas kāda varoņa piedzīvojumos un to veiksmīgi ļāva stāsta varoņu attēli, kas tikšanās reizē bija pārtapuši par papīra lellēm un nokļuva katra dalībnieka rokās.

Visi klātesošie uzmanīgi sekoja lasītajam tekstam, jo bija jāsadzird un jāreaģē uz vārdu “kaimiņš”. Nepazīstamu vārdu skaidrojumi un vārdu sinonīmu meklējumi izvērtās par aizraujošu un interesantu spēli. Savukārt stafetes un sportiskas nodarbes deva iespēju bērniem izspēlēties un piedzīvot jautrus brīžus. Un labāk izprast, cik daudz kaimiņi (arī mēs ikviens) spēj paveikt, ja darbojas kopā. Pasākuma vizuālizācija skatāma galerijas apkopojumā.

It visi mūsu sabiedrībā atzīst lasītprasmes izšķirīgo nozīmi bērna izglītībā. Arī Ulbrokas bibliotēkas jaunie lasītāji pašlaik ļoti aktīvi izvēlas grāmatas, kuras vēlas izlasīt. Savukārt Ulbrokas bibliotēka arī jūlijā piedāvās “salasīšanās rītus”.

Jūlijā – Mirdzas Kerliņas grāmatas “Brāļi grābekļi” lasījums, iesaistoties dažādās aktivitātēs. Stāsts par 3 brāļiem grābekļiem – zemes, lapu un siena. Kādi ir katra brāļa - grābekļa pienākumi. Vai kāds ir pazīstams ar vēl kādu grābekli? To varēs noskaidrot kārtējā Salasīšanās rīta pasākumā, 10., 12., 17. jūlijā, Ulbrokas bibliotēkas āra lasītavā.

Liega Piešiņa un Daina Kalmane,
Ulbrokas bibliotēka

Aktualitātes

Jauno grāmatu apskats, 2024. gada jūlijs

Lasīt vēl

Aktualitātes

Jaunākā bērnu un jauniešu literatūra, 2024. gada jūlijs

Lasīt vēl

Pasākums

BJVŽ grāmatu lasīšanas atklāšanas pasākums “Groziņlaiks Zaķumuižā”

Lasīt vēl

Ziņu arhīvs

Visas ziņas