Pirmdiena. Sagatavošanas grupas “Bitītes“ audzēkņi iepazīstas ar Vaifiju. Kopā tiek izzināts, kur dzīvo un ko dara interneta zēns Vaifijs. Tā kā nodarbība noris klātesot datoriem, tad jauniešiem nesagādā grūtības atpazīt, no kā tas sastāv un kā darbojas.
Otrdiena. “Droša interneta skoliņā” PII “Pienenīte” sagatavošanas grupiņas “Zaķēni“ audzēkņi izzina, kas ir Vaifija interneta alfabēts, skatoties īsfilmiņu internetvietnē “drossinternets.lv”. Tas ir aizraujoši!
Klāt trešdiena, nedēļas vidus un sagatavošanas grupiņas “Spārītes“ audzēkņi un pedagogi kopā ar Vaifiju pēta, kas ir internets. Visiem klātesošajiem tiek dota iespēja fantazēt, kas ir INTERNETS. Un kā ar tevi? Vai zini, kas ir internets? Vai tam ir krāsa, smarža? Vai to var saturēt rokās?
Kā aumaļām skrien nedēļas dienas – klāt ceturtdiena, bet “Droša interneta skoliņā” viss rit savu kārtību. Drošība internetā – datoros, viedierīcēs, planšetēs. Kopā ar Vaifiju PII “Pienenīte” sagatavošanas grupiņas “Knīpas un knauķi“ audzēkņi un pedagogi pārrunā, kā droši un pieklājīgi uzvesties internetā. Kur var izgūt informāciju un vai visam, kas ir internetā varam ticēt? Bērni tiek aicināti atcerēties nodarbībā pārrunāto, vedinot domāt – piemēram, kā atrast internetā Ulbrokas bibliotēkas darba laiku. Mazie viesi neapjūk un dalās ar savām zināšanām un prasmēm.
Pag, pag – jau piektdiena, “Droša interneta skoliņas” pēdējā nodarbības diena, kur kopā ar Vaifiju sagatavošanas grupiņas “Gliemezīši“ audzēkņi izspēlē rotaļu un katrs pārbauda sevi, kas ir palicis atmiņā no nodarbībā dzirdētā. Noslēgumā tiek dots solījumu – kādos gadījumos noteikti ziņot skolotājiem vai vecākiem, ja nezinās - kā pareizi rīkoties internetā un vienmēr darīs zināmu, ja būs vēlme uzspēlēt internetspēlīti.
Attīstot datorikas iemaņas jau pirmsskolas/sākumskolas posmā un strādājot ar lasāmgrāmatu “Vaifija skola”, bērni sagatavojas vairākām mūsdienīgas izglītības prasībām:
- pozitīvai saskarsmei;
- veiksmīgai saziņai;
- atbildīgai rīcībai;
- cēloņu un seku apzināšanai.
Drošas interneta skoliņas mērķis:
- sekmēt 5-7 gadus vecu bērnu kompetences pilnveidi datorikā un medijpratībā, lai nodrošinātu informācijas apstrādi, un izmantošanu mācību procesā;
- veidot sākotnēju izpratni par internetu un tā iespējām;
- veicināt komunikāciju internetā atbilstoši ētikas normām;
- sekmēt izpratni par atbildību, komunicējot internetā;
- apzināties interneta radītos komunikācijas riskus un sekmēt izpratni par drošību internetā;
- veicināt interesi par lasīšanu un sekmēt lasītprasmi - kā vienu no kompetences pamatiem.
Jolanta Bērziņa
Bibliotēkas informācijas speciāliste